(Çözüm) Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası 2024

Instagram sürekli olarak duruyor hatası alıyorsanız, merak etmeyin. Sizin gibi birçok insan bu hatayla karşılaşıyor. Ancak bu hatayı çözebileceğiniz birçok yöntem var. Aşağıda size bu yöntemlerden bahsedeceğim.

Instagram Sürekli Olarak Duruyor Hatası Çözümü

instagram sürekli olarak duruyor hatası

Instagram günümüzde oldukça popüler bir uygulamadır. Neredeyse tüm telefonlarda yüklüdür. Ancak bu uygulamada da zaman zaman hatalar meydana gelebiliyor. Bunlardan birisi de Instagram sürekli duruyor hatasıdır. Aşağıdaki paylaşacağım yöntemleri deneyerek, bu hatayı çözebileceksiniz.

Telefonu Yeniden Başlatın

telefonu yeniden başlatma

Instagram sürekli olarak duruyor hatasının çözümü için ilk denemeniz gereken yöntem cihazınızı yeniden başlatmak olacaktır. Cihazınızı yeniden başlatmak, bazı önbelleklerin temizlenmesini sağlayacaktır. Bu da aldığınız birçok hatayı çözmeye yardımcı olabilir.

Instagram Uygulamasının Verilerini Temizleyin

Telefonunuzu yeniden başlatmak sorunu çözmediyse, Instagram sürekli olarak duruyor hatasını çözmek için uygulamanın verilerini temizlemeyi deneyebilirsiniz. 

Instagram’ı yeni sürüme güncellediğinizde uygulamanın eski sürümünün verileri cihazınızda kalabilir. Bu da hata almanıza neden olur. Verileri silerek çözüme ulaşacağız. Bunun için aşağıdaki adımları izleyin.

  • Telefonunuzun Ayarlar‘ına girin.
  • Uygulamalar bölümüne girin.

uygulamalara girin

  • Uygulamaları yönet bölümüne girin.

uygulamaları yönete girin

  • Listeden Instagram‘ı bulun ve üzerine dokunun.
  • Ardından Verileri temizle seçeneğine dokunun.
  • Tüm verileri temizle seçeneğini seçin ve uygulamayı açmayı deneyin.

Verileri temizlediğiniz zaman hesap bilgileriniz silinecek. Instagram hesabınıza tekrar giriş yapmak durumunda kalacaksınız.

Uygulamayı Güncelleyin

Instagram sürekli duruyor hatasıyla karşılaşıyorsanız, bir de uygulamayı güncellemeyi deneyebilirsiniz. Uygulamayı güncellemek hataları optimize edecek ve düzeltecektir.

Bu yüzden yalnızca Instagram değil, telefonunuzdaki tüm uygulamaları her zaman güncel tutmanızı şiddetle tavsiye ederim. Google Play uygulamasına girip Instagram uygulamasının bir güncellemesi olup olmadığını kontrol edin.

Uygulamayı Silip Yeniden Yükleyin

Önbelleği temizlediniz ve uygulamayı temizlediniz ancak hala Instagram sürekli duruyor hatasından kurtulamadınız mı? Bir de uygulamayı silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Uygulamayı sildiğiniz zaman yine tüm verilerin silinmesini sağlayacaksınız. Eğer hatalı veriler varsa, bunlardan kurtulacaksınız.

Instagram’ın Eski Sürümlerini Yükleyin

Instagram sürekli olarak duruyor hatası almanızın nedeni, yeni Instagram sürümünün cihazınızla uyumsuz olması olabilir. Bu yüzden cihazınıza eski sürüm Instagram uygulamasını yükleyerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz.

Cihazınızda yüklü olan uygulamayı tamamen silin. Ardından buraya tıklayın ve siteye gidin. Aşağıya doğru indiğinizde uygulamanın eski sürümlerini göreceksiniz. Buradan eski sürümleri indirerek test yapabilirsiniz.

Alternatif Uygulama İNdirin

Yukarıdaki tüm yöntemlere rağmen Instagram sürekli duruyor hatası almaya devam ediyorsanız, alternatif uygulamalar deneyebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz alternatif uygulamalar var. Ancak ben size bir tanesini tavsiye edeceğim.

Buraya tıklayarak siteye gidin ve AeroInsta uygulamasını cihazınızı indirin. Bu uygulama Instagram’ın aynısıdır. Türk bir arkadaşımızın yapmış olduğu uygulamaya, kendi Instagram hesabınız ile giriş yapıyorsunuz. Yıllardır kullanmaktayım herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Normal uygulamadan farklı olarak farklı özellikler de barındırıyor. Web sitesi üzerinden tüm özelliklerini inceleyebilirsiniz.

Eğer takıldığınız bir yer olursa yorumlardan bana ulaşabilirsiniz.

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x