Instagramda Akış Yenilemedi Hatası Android (Çözümü) 2024

Instagramda akış yenilemedi hatası ile mi karşı karşıya kalıyorsunuz? Ne yaptıysanız da bu sorunu çözemediniz mi? Merak etmeyin, size birçok farklı yöntem ile Instagram akış yenilemedi hatasının çözümlerini anlatacağım. Sorunu kolaylıkla çözebileceksiniz.

Instagram Akış Yenilemedi Sorunu

instagram ana sayfa akış yenilenemedi hatası

Peki, Instagram akış yenilenmiyor hatasını neden alıyoruz? Bu hatayı aldığımız zamanlarda hiçbir şekilde Instagram’daki yeni postları göremeyiz. Hatta uygulamaya giriş yapamayız. Bazen uygulamadaki arama veya mesaj bölümlerini erişebiliriz, ancak postları görmek istediğimiz akış yenilemedi gibi bir hatayla karşılaşırız. Bu hatayı almamızın belli başlı sebepleri var. Bu sebepleri aşağıda sizlere tek tek anlatacağım. Sırasıyla deneyerek sorununuzu çözeceksiniz.

Instagram Akış Yenilemedi Hatası Nasıl Düzeltilir?

Şimdi asıl konuya gelelim. Instagram akış yenilemedi hatası nasıl çözülür? Bu hatanın nedeni Instagram da olabilir, telefonunuz da olabilir veya ağ bağlantınız da olabilir. Bunu kesin olarak bilmediğimiz için, varsayımlar yaparak tüm yöntemleri göz önünde bulunduracağız. Aşağıdaki yöntemleri hem Android hem de iPhone iOS cihazlarda deneyebilirsiniz. İkisinde de işe yarayacaktır.

1 – İlk Varsayım: Instagram Sunucularıyla Alakalı Bir Sorun

akış yenilenemedi hatasının instagram sunucularıyla alakalı olması ihtimali
 
Instagram kullanan milyarlarca kullanıcı var. Her ne kadar büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olsa da, zaman zaman uygulamaya bağlı hatalar da meydana gelebiliyor. Örneğin Instagram çökebilir ve Instagram hareketler akış yenilemedi hatasına neden olarak sunucularıyla bağlantı tüm kullanıcılar için veya bölgesel olarak kesilebilir. 
 
Bunun nedeni Instagram sunucularındaki bakım çalışmasından da kaynaklanıyor olabilir. Ya da yaşanan bir sistemsel arıza nedeniyle sunuculara erişim sıkıntısı yaşanıyor da olabilir. O yüzden öncelikle çevrenizdekilerle iletişime geçerek, onlarda da bir sorun olup olmadığını öğrenin. Veya Twitter‘da gündemleri kontrol edebilirsiniz. Bir sorun yaşandığı zaman, kullanıcılar buraya yazıyorlar.
 

2 – İkinci Varsayım: İnternet Bağlantısıyla İlgili Bir Sorun

instagramda akış yenilenemedi hatasının internet bağlantınızla alakalı olması
 
Eğer Instagram sunucularıyla alakalı bir sorun olmadığına eminseniz, bir de kendi ağ bağlantınızda bir sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Çünkü Instagram internet bağlantısı yok ise böyle bir hata verebilir. Mobil cihazınızda internetin düzgün çalıştığını teyit etmeniz gerekiyor. Bunun için internet gerektiren farklı uygulamaları açın ya da tarayıcınızla internet sitelerinde gezinti yapın. Zaten şuan bu makaleyi telefondan okuyorum diyorsanız, o zaman aşağıdaki yöntemlere geçin.
 

1 – Modeminizi Yeniden Başlatın

Instagram akış yenilenmiyor ise ve sorunun sunucu kaynaklı olmadığına eminseniz, ağ bağlantınızla alakalı sorunu düzeltmemiz gerekiyor. İlk yapmamız gereken şey, internetimizi yeniden başlatmak. Yani modemi yeniden başlatmak. Böylece ip adresimizi yenilemiş olacağız.

 • Modeminizin yanına gidin.
 • Yanındaki veya arkasındaki açma kapama tuşundan cihazınızı kapatın.
 • Yaklaşık 10 saniye kadar modeminiz kapalı şekilde kalsın.
 • Ardından modeminizi açın ve internetin gelmesini bekleyin.
 • Açma kapama tuşunu bulamadıysanız, modemin fişini çekerek aynı işlemi yapabilirsiniz.

2 – DNS Adreslerini Değiştirin

Instagram ana sayfa yenilenmiyor hatasının bir diğer nedeni de kullandığınız DNS adresi olabilir. Instagram dışında başka uygulamalar kullanırken de bu tip hatalarla karşılaşıyorsanız, bir an önce DNS adreslerinizi değiştirmelisiniz. Ancak DNS adreslerinizi yalnızca Wi-Fi kullanıyorsanız değiştirebilirsiniz. Yani Mobil veri kullanırken böyle bir hata alıyorsanız, diğer yöntemlere geçebilirsiniz.
 
Android DNS adresi değiştirme adımlarını aşağıdan yapabilirsiniz. Ben Xiaomi üzerinden anlatacağım. Samsung, Huawei ya da farklı cihazlarda ufak bir araştırmayla bulabilirsiniz.
 
 • Telefonunuzun Ayarlar bölümünden Wi-Fi seçeneğine girin.
 • Bağlı olduğunuz ağın sağ tarafındaki ok simgesine dokunun.

instagram ana sayfa yenilenmiyor hatası için dns adresi değiştirme

 • Açılan sayfada aşağı doğru inin.
 • Ip ayarları seçeneğini DHCP‘den Statik olarak değiştirin.
 • DNS 1 kısmına 8.8.8.8 yazın.
 • DNS 2 kısmına 8.8.4.4 yazın.

instagram akış yenilenmiyor hatası için android ve ios dns adresini değiştirme

 • Eğer zaten DNS adresi girmişseniz, farklı bir DNS adresi girmeyi deneyin.
 • Ardından sağ üstteki onay butonuna tıklayın.
 • Sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

3 – Instagram Uygulamasını Silip Tekrar Yükleyin

Cihazınızda kurulu olan Instagram uygulamasında bir nedenden dolayı sıkıntılar yaşanmış olabilir. Eğer Ayarlar bölümünden uygulamanın veri ve önbelleklerini temizlemeyi biliyorsanız, bunu yaparak deneyebilirsiniz. 
 
Ancak bunun en basit ve en garanti yöntemi uygulamayı tamamen silip tekrar yüklemektir. Google Play üzerinden uygulamayı cihazınıza tekrar yükleyin. Uygulamayı açıp hesabınıza giriş yapın ve instada akış yenilemedi hatasını kontrol edin. Muhtemelen düzelecektir.
 
instagram sayfam yenilenmiyor hatası çözümü için instagramı silip tekrar yüklemek
 

4 – Alternatif Bir Instagram Uygulaması Yüklemek

instagram alternatifi aeroinsta özellikleri
 
Eğer hala uygulamaya girdiğimde Instagram sayfam yenilenmiyor diyorsanız, bir de alternatif Instagram uygulamalarını yükleyip deneyebilirsiniz. Bu alternatif uygulamalar, Instagram ile aynı görevi görmektedir. Yalnızca içerisinde bazı ek özellikler barındırırlar. Ancak bu uygulamaları deneyerek belki sorununuza çözüm bulabilirsiniz. 
 
Ben de bir dönem bu alternatif Instagram uygulamalarından birini kullandım. Hesap ile ilgili hiçbir sorun yaşamadım. Önemli olan güvenilir bir uygulama kullanmak. Bu açıdan size önerim AeroInsta olur. Yapımcısının da genç bir Türk yazılımcı olduğunu söylemeliyim. Başarılı ve güvenilir bir uygulama. Cihazınıza indirip kurulumunu yaparak Instagram akış yenileme sorununa bir çözüm bulabilirsiniz.
 

5 – Son Çare: Sorunu Instagram’a Bildirmek

Her şeyi denedik, ancak bir türlü Instagram akış yenilemedi hatasına çözüm bulamadık. Ancak, sorun Instagram sunucularıyla alakalı değilse muhtemelen yukarıdaki yöntemler sorununuzu çözmüş olmalı. Biz yine de bu sorunu Instagram’a bildirerek yetkililere bir mesaj iletmiş olacağız. 
 
 • Instagram‘a girin ve sağ aşağıdan profilinize girin.
 • Sağ üst köşedeki üç çizgiye dokunun.
 • Ayarlar bölümüne girin.
 • Buradan Yardım bölümüne giriş yapın.
 • Ardından Sorun bildir seçeneğine tıklayın.
 • Açılan bölümden yine en aşağıdaki Sorun Bildir seçeneğine dokunun.
 • Buraya sorununuzu anlatacak detaylı bir yazı yazın. Hatta ekran görüntüsü alarak buraya ekleyebilirsiniz. 

instagram akış yenilemedi hatası için instagram yetkililerine sorun bildirme

Eğer yardıma ihtiyacınız varsa yorumlardan bana ulaşabilirsiniz. Veya Hata Danışma Merkezi‘ne giderek soru sorabilirsiniz.

 
Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x