Paket Çözümlemede Sorun Var Hatası (Çözüm) 2024

Android cihazınıza bir apk dosyası kurmak istediniz ancak paket çözümlemede sorun var hatasıyla mı karşılaştınız? Sorununuzun nedenini ve çözümünü biliyorum. Paket çözümleme sorununu çözmek için sizlere yardımcı olacağım.

Paket Çözümlemede Sorun Var Hatası Ne Demek?

paket çözümlemede sorun var hatası

Paket çözümlemede sorun var android cihazlarda çok sık karşılaşılmayan bir sorun. Ancak karşılaştığınız zaman da canınız sıkılabilir. Bu hata yüzünde cihazınıza uygulama yükleyemezsiniz. Ancak paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu gibi hataları her uygulamada almazsınız. Bazı apk dosyalarında karşınıza çıkar. Peki paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatası neden olur? Bunun bir kaç nedeni olabilir. Size muhtemelen nedenlerden bahsedeyim.

#1 – 
Öncelikle indirdiğiniz apk dosyası hatalı ya da bozuk olabilir. Bu yüzden de apk dosyasını yüklemek istediğinizde paket çözümlemede sorun var gibi bir hatayla karşılaşırsınız.
 
#2 –
İndirdiğiniz apk dosyası, cihazınızda yüklü android sürümüyle uyumlu değildir. Aslında yukarıda bu hatayla her uygulamayı yüklerken karşılaşmazsınız dememin nedeni buydu. İndirdiğiniz uygulama ya da oyun cihazınız ile uyumluysa düzgün bir şekilde yükleme gerçekleşir. Ancak uyumlu olmadığı zamanlarda da paket ayrıştırma sorunu ile karşılaşırsınız.
 
Şimdi bu iki nedeni ele alıp bunlara ne gibi çözümler üretebiliriz bakalım.
 
Paket Çözümlemede Sorun Var Nasıl Çözülür?
 
Yukarıda ayrıştırma hatasını neden alabileceğinize dair nedenlerden bahsettim. Şimdi sıra geldi bu hatayı nasıl çözüp apk dosyalarını yükleyebileceğinize. Yukarıdaki gibi sırayla ilerleyelim ve sıraya göre çözümlerden bahsederek paket ayrıştırma hatası android çözümünü anlatalım.
 

 APK Dosyası Bozuk Olabilir

Apk paket ayrıştırma sorunu genelde bozuk bir apk dosyasından da kaynaklanabiliyor. Eğer bu hatayı alıyorsanız öncelikle daha basit yol olarak dosyanın bozuk olduğunu varsaymak olmalı. Bu yüzden apk dosyasını başka bir websitesinden indirerek kurulum yapmayı denemelisiniz. Eğer başka siteden indirdiğiniz apk paket ayrıştırma sorunu hatası vermiyorsa sorununuz zaten çözülmüş demektir. Ama başka siteden indirmenize rağmen hala aynı hatayı almaya devam ediyorsanız o zaman birlikte bir sonraki adıma geçelim.

Paket Çözümleyici İndirebilirsiniz

 
Apk dosyasının sağlam olduğuna emin olduktan sonra sorunun bizimle alakalı olduğunu anladık. Şimdi apk ayrıştırma hatası çözümü için önümüzde tek seçenek kalıyor. Bir paket çözümleyici yükleyerek sorunu düzeltmeye çalışacağız. Öncelikle buraya tıklayın ve APK Editor uygulamasını cihazınıza yükleyin. Bu uygulama ile SDK versiyonlarında oynama yapıp sorunu çözmeye çalışacağız.
 
  • Uygulamayı başlattıktan sonra APK Dosyası Seçin veya İngilizce ise Select an Apk File butonuna tıklayın.

  • Buradan kurulum yapmaya çalıştığınızda paketin ayrışmasında bir sorun oluştu hatası veren apk dosyasını bulun ve dokunun. (Genellikle İndirilenler / Download klasöründedir.) Ben örnek olarak apk editör uygulamasını seçtim.

  • Apk dosyasına dokunduğunuzda karşınıza çıkan seçeneklerden Düzenle seçeneğini seçin.

  • Bu noktada karşınıza bir sürü seçenek çıkacak. Buradan Minimum SDK versiyonu kısmını bulun. Ve altındaki sayıyı 16 yapın.
  • Onun bir altındaki Hedef SDK sürümünün de altındaki sayıyı 25 yapın. 
  • Daha sonra alt kısımdan Kaydet butonuna basın ve işlemin bitmesi için bekleyin

sdk versiyon değiştirme

  • Derleme işlemi bittikten sonra Yükle butonuna tıklayın ve dosyayı yüklemeyi deneyin. Muhtemelen hatanız çözülmüştür.

paket ayrıştırmada bir sorun oluştu hatası çözümü

Ancak bunları yapmanıza rağmen derleyici hatası paketi ayrıştırmada sorun var hatasından kurtulamamış olabilirsiniz. Çünkü yazının başında da söylediğim gibi bu hata android sürümünüzle doğrudan bağlantılı. Bu yüzden paket çözümleyici ile de hatayı düzeltemezseniz, maalesef yapabileceğiniz başka bir şey yok. Yine de yardımcı olmamı istediğiniz bir durum olursa yorumlardan bana ulaşmayı unutmayın!

Abonelik
Bildir
guest

1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Rahmet
Rahmet
1 yıl önce

Sabahtan beri hesabıma giriş yapamıyorum. Şifremi doğru girdiğim halde lütfen denemeden önce bir kaç dakika bekle diye uyarı veriyor. Takibi bırakanlar uygulaması kullandığım için olmuş olabilir mi bunun için bir çözüm önerisi var mı hesabımda ki bu bloke kalkar mı lütfen yardımcı olun

1
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x