(Çözüm) Android Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu 2022

Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatasıyla karşılaşıyorsanız, bu makalede sorunu çözmek için işe yarayan yöntemleri topladım. Bu yöntemler sayesinde hatayı kesin olarak çözebileceksin.

Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu Hatası Nedir?

Paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatası, cihazımıza bir APK dosyası yüklerken karşımıza çıkan hatadır. Bu hatanın nedeni eksik veya hatalı indirilmiş apk dosyası, sistem uyumsuzluğu veya cihazınızdaki güvenlik ayarları olabilir.

Paketin Ayrıştırılmasında Bir Sorun Oluştu Çözümü

paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu çözümü

Android telefonlar günümüzde en popüler cihazlardan biridir. Ayrıca Android işletim sisteminin açık kaynaklı olması da, bu işletim sisteminin bu kadar tercih edilmesine neden olmuştur. Her işletim sisteminde olduğu gibi, Android işletim sisteminde ve onu kullanan cihazlarda da bazı sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bunlardan biri de paket ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatasıdır. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak bu hatayı ortadan kaldırabilir ve cihazınıza istediğiniz gibi APK dosyası kurabilirsiniz.

Anti Virüs Uygulamalarını Devre Dışı bırakın

anti virüs uygulamanızı kapatın

Eğer Android cihazınız için bir anti virüs programı kullanıyorsanız, uygulama yüklerken bunu engelleyebilir. Bu da hata almanıza neden olacaktır. O yüzden uygulamayı yüklemeden önce anti virüs programınızı devre dışı bırakmanız gerekir. Devre dışı bıraktıktan sonra, uygulamayı tekrardan kurmayı deneyebilirsiniz.

Uygulamanın Desteklediği Sürümü Kontrol Edin

uygulamanın desteklediği sürümü kontrol edin

Yüklemeye çalıştığınız uygulamanın veya oyunun, Android sürümünüz ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Uygulamayı indirdiğiniz sitede, minimum hangi Android sürümüyle uyumlu olduğu yazacaktır. Eğer Android sisteminiz gereksinimleri karşılamıyorsa, hata almanız normaldir. Bu durumda yeni bir güncelleme olup olmadığını kontrol edin. Varsa yeni güncellemeyi yapın.

Google Play Store Verilerini Silin

google play store uygulamasının verilerini silin

Eğer uygulamayı Google Play Store üzerinden indirdiğinizde böyle bir hata alıyorsanız, bu yöntemi deneyebilirsiniz. Ancak dış kaynaktan indirip kurulum yapmaya çalışıyorsanız bu yöntemi geçebilirsiniz.

  • Telefonunuzun Ayarlar bölümüne girin.
  • Uygulamalar‘a girin.
  • Uygulamaları yönet bölümüne girin.
  • Listeden Play Store uygulamasını bulun ve üzerine dokunun.
  • Verileri sil seçeneğine dokunun.
  • Tüm verileri sil seçeneğini seçin işlemleri tamamlayın.

Uygulamayı Başka Siteden İndirin

apk dosyasını başka siteden indirin

Bu hataların büyük bir bölümü, bozuk APK dosyalarından kaynaklanmaktadır. Eğer indirdiğiniz APK dosyası bozuk ise, paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatası alırsınız. Bu yüzden, indirdiğiniz APK dosyasını silin. Daha sonra aynı uygulamayı veya oyunu başka bir site üzerinden indirin. Ancak indirmeden önce birebir aynı dosya olup olmadığını da kontrol edin. 

APK Editor Kullanın

apk editör uygulamasını kullanın

Uygulama telefonunuzdaki güvenlik ayarlarıyla ve sürüm ile uyumlu değilse paketin ayrıştırılmasında bir sorun oluştu hatası alabilirsiniz. Bu durumda APK Editor adlı bir uygulamayı kullanarak, hata veren APK dosyası üzerinde bazı değişiklikler yapabiliyoruz. SDK sürümü üzerinde değişiklik yaparak problemi çözebiliyoruz.

Bunu daha önce bir konumda anlatmıştım. Bu yüzden tekrar anlatmayacağım. Buraya tıklayarak konuya gidebilir ve detaylı resimli anlatıma ulaşabilirsiniz. 

Takıldığınız bir yer olursa, yorumlardan bana ulaşabilirsiniz. Eğer bu yöntemlerle problem çözülmediyse yorumlardan belirtin alternatif yöntemler paylaşabilirim.

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x