(Çözüm) PUBG Lite Açılmıyor Sorunu 2024

PUBG Lite açılmıyorsa ve oyuna giremiyorsanız, sorunu çözmek için doğru yerdesiniz! Bu makalede PUBG Lite PC açılmama sorununu ele alacağız. Burada paylaşılan çözüm yöntemleri sayesinde hatayı çözeceksiniz.

PUBG Lite Açılmıyor Çözümü

PUBG (PlayerUnknown’s Battlegrounds) dünyanın en popüler oyunlarından birisidir. Bu popülerlik oyunu oynayan oyuncuların sayısını da bir hayli arttırıyor. Ancak bu da beraberinde bazı sorunları da ortaya çıkartıyor. Oyuna girmeye çalıştığınızda açılmıyor ve fatal error hatalarıyla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki çözüm yöntemleri sorununuzu çözecektir.

Antivirüs Programınızı Kontrol Edin

anti virüs uygulamanızı kapatın

Genellikle yeni yapılan güncellemelerden sonra hata alıyorsanız, genelde ilk yapmanız gereken şey antivirüs programınızı kontrol etmek olmalıdır. Çünkü yeni güncellemedeki kod yapılarının virüs programı tarafından virüse benzetilmesi yüzünden bazı dosyalar karantinaya alınabilir. 

Bunun için virüs programınızın karantinasını inceleyin. Ayrıca oyunu istisna olarak virüs programınıza ekleyerek, herhangi bir virüs içermediğini de programa bildirmiş olursunuz. 

Dosya Bütünlüğünü Doğrulayın

oyun dosyalarını kontrol edin

PUBG Lite hatalı veya eksik dosya barındırıyorsa, bu da oyunda açılmama sorununa neden olabilir. Bu yüzden PUBG Lite açılmıyorsa, Steam üzerinden dosya bütünlüğünü doğrulamayı deneyebilirsiniz. Bu sayede eksik veya hatalı dosyalar tespit edilecek ve düzeltilecektir.

 • Steam‘i açın.
 • Kütüphanenize girin.
 • Listeden PUBG Lite oyununu bulun ve sağ tıklayarak Özellikler‘e girin.
 • Yerel dosyalar sekmesine geçiş yapın.
 • Buradan Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula seçeneğine tıklayın.
 • Bu işlem biraz zaman alacaktır. Bitene kadar bekleyin.

Visual C++ Kitaplığını Yeniden Yükleyin

microsoft visuıal c++ indirin veya güncelleyin

Çoğu oyunun düzgün bir şekilde çalışabilmesi için Visual C++ kitaplığına ihtiyacı vardır. Eğer bu bilgisayarınızda yoksa veya hasar görmüşse, bu tür hatalarla karşılaşabilirsiniz.

 • Başlat aramaya Program ekle veya kaldır yazın ve Enter‘a basın.
 • Programlar listesinden Microsoft Visual C++ Redistrubutable ismindeki her şeyi silin. 
 • Buraya tıklayarak sisteminize uygun Visual C++ kütüphanesini bilgisayarınıza indirin. Sisteminizin 32 bit mi 64 bit mi olduğunu bilmiyorsanız buraya tıklayın.
 • İndirdiğiniz dosyaya çift tıklayarak çalıştırın.
 • Yönergeleri takip ederek programın kurulumunu yapın.

Ekran Kartınızı Güncelleyin

Oyunların düzgün bir şekilde çalışabilmesi için bir grafik kartına ihtiyaçları vardır. Bu grafik kartları oyunla optimize bir şekilde çalışırlar. Ancak oyuna gelen yeni bir güncelleme, grafik kartınızın eski sürümüyle uyumsuzluk sorunu yaratabilir. Her zaman güncel ekran kartı sürücülerine sahip olmanız gerekir. Bu yüzden PUBG Lite girmiyorsa, ekran kartı sürücülerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Eğer sürücülerinizi nasıl güncelleyebileceğinizi bilmiyorsanız, ekran kartı güncelleme rehberine göz atabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerle muhtemelen PUBG Lite açılmıyor sorununa çözüm bulabilirsiniz. Eğer sorununuz hala çözülmediyse, yorumlardan bana ulaşın. Sorununuzu çözmek için başka yöntemlerle de yardımcı olmaya çalışacağım.

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x