(Çözüm) vcomp110.dll Hatası 2022

Vcomp110.dll hatası ile karşılaşıyorsanız, sizin gibi bu hatayla karşılaşan birçok Windows kullanıcısı var. Bu makalede, diğer kullanıcıları da araştırarak sizler için bir çözüm rehberi oluşturdum. Bu rehberin sonunda hatayı kesin olarak çözmüş olacaksınız.

Vcomp110.dll Hatası Nedir?

DLL hataları genellikle herhangi bir oyuna veya uygulamaya girmeye çalıştığınızda ortaya çıkar. Genellikle bir kayıt defteri sorunu, sistem dosyalarındaki eksiklikler veya bir virüs vcomp110.dll hatası almanıza neden olur. Bilgisayarınızda vcomp110.dll dosyasının eksik olması da aynı hatayı almanıza neden olabilir.

Bu hata ile genellikle Autocad programında ve Fallout 4 ile The Witcher 3 oyunlarında karşılaşılıyor. “Kod yürütülmesi devam edemiyor çünkü VCOMP110.DLL bulunamadı. Programı yeniden yüklemek sorunu çözebilir.” hatasıyla karşılaştığınız zaman aşağıdaki çözüm yöntemleri problemi çözmenize yardımcı olacaktır.

vcomp110.dll Hatası Çözümü

vcomp110.dll hatası

Aşağıdaki çözüm yöntemlerini sırasıyla tek tek deneyin ve hatanın çözülüp çözülmediğini test edin.

Visual C++ İndirin

microsoft visuıal c++ indirin veya güncelleyin

Visual C++ Redistributable paketini bilgisayarınıza indirmeniz ve yüklemeniz sorunu büyük ihtimalle çözecektir. Bu paketin bilgisayarınızda eksik olması bazı DLL hataları almanıza neden olabilir.

 • Buraya tıklayın ve paketi bilgisayarınıza indirin.
 • Yönergeleri takip ederek bilgisayarınıza kurun.
 • Bilgisayarı yeniden başlatın.
 • VCOMP110.dll hatası alıp almadığınızı kontrol edin.

Oyun Dosyasını Kontrol Edin

oyun dosyalarını kontrol edin

Oyunların en iyi performansı verdiği ve uyumlu olduğu paketler olabilir. Bu paketleri genellikle oyun dosyalarının içerisinde bulabilirsiniz. Bunun için oyunu kurduğunuz dosyanın içerisine girip klasörleri kontrol edin. Vcredist_x86 veya vcredist_x64 gibi kurulum dosyaları görürseniz bunların hepsini bilgisayarınıza kurun. Bu şekilde hatayı çözebilirsiniz.

Oyunu veya Programı Silip Yeniden Yükleyin

silip yeniden yükleyin

Oyununuz lisanslı değilse ve internetten indirdiyseniz, muhtemelen virüs programınız veya Windows virüs ve tehdit koruması birkaç DLL dosyasını silmiştir. Daha önce benim de başıma geldi. Bu yüzden öncelikle oyunu veya programı bilgisayarınızdan tamamen silin.

 • Başlat aramaya Program ekle veya kaldır yazın ve Enter‘a basın.
 • Listeden hata aldığınız oyun veya programa sağ tıklayarak Kaldır seçeneğine tıklayın.
 • Yönergeleri takip ederek bilgisayarınızdan tamamen kaldırın.
 • Virüs programı kullanıyorsanız devre dışı bırakın.
 • Windows Güvenlik Duvarı ile Windows virüs ve tehdit korumasını devre dışı bırakın.
 • Program veya oyunun kurulumunu tekrar yapın.

VCOMP110.DLL Dosyasını İndirin

dll dosyasını bilgisayarınıza manuel indirin

Vcomp110.dll hatasının nedenleri arasında, bu DLL dosyasının bilgisayarınızda eksik olabileceğini söylemiştim. O yüzden dosyayı bilgisayarımıza manuel olarak indireceğiz ve gerekli dosyaların içerisine atacağız.

 • Buraya tıklayın ve DLL dosyasını sistem özelliklerinize göre 64 bit veya 32 bit olarak indirin. Sisteminizin kaç bit olduğunu öğrenmek için buraya tıklayarak yazıyı okuyabilirsiniz.
 • İndirdiğiniz dosyayı RAR arşivi içerisinden çıkarın.
 • vcomp110.dll dosyasını 32 bit olarak indirdiyseniz Yerel Disk C > Windows > System32 içerisine atın. Eğer 64 bit olarak indirdiyseniz Yerel Disk C > Windows > SysWOW64 içerisine atın.
 • Ayrıca DLL dosyasını oyunun veya uygulamanın kurulu olduğu dizine de atın.
 • Hata veren uygulamaya girmeyi deneyin.

Windows Güncelleştirmesi Yapın

windowsu güncelleştirin

Yeni yapılan güncellemelerle gelen hizmet paketleri veya yamalar, bilgisayarınızda yüzlerce DLL dosyasını değiştirir ve günceller. Yapacağınız yeni bir güncelleme ile vcomp110.dll hatasına neden olan dosyaların onarılmasını sağlayabilirsiniz.

 • Başlat arama bölümüne Güncelleştirmeleri denetle yazın ve Enter‘a basın.
 • Güncelleştirmeleri denetle butonuna tıklayın.
 • Eğer güncelleme varsa Tümünü yükle butonu gelecektir. Butona tıklayarak güncelleştirmeleri indirebilirsiniz.

Bu yöntemler Windows kullanıcılarının VCOMP110.DLL hatasını çözmesini sağlayan en etkili yöntemlerdi. Bu yöntemleri kullanarak hatadan kurtulmayı deneyebilirsiniz. Eğer takıldığınız bir yer olursa yorumlardan benimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca her şeyi denemenize rağmen problemi çözemediyseniz bunu da yorumlarda bildirebilirsiniz. Alternatif yöntemler önerebilirim.

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x