KYK WiFi Giriş Yapma (GSB Oturum Açma) 2024

KYK Wifi giriş yapmakta sorunlar mı yaşıyorsunuz? Bu makalede wifi.kyk.gov.tr adresine girişte sorun yaşayan öğrencilerin sorunlarını nasıl çözebileceklerine dair yöntemlerden bahsedeceğim.

GSB WiFi Kullanıcı Adı ve Şifre İşlemleri

Birçok öğrenci KYK Wifi ağına nasıl bağlanacağını bilmiyor. Veya kullanıcı adı ne, şifre ne gibi sorular soruyorlar. Öncelikle eğer e-Devlet üzerinden bir taahhütname başvurusu yapmadıysanız, GSB Wifi oturum açmanız imkansız. KYK internetinde oturum açabilmek için, e-Devlet üzerinden GSB Wifi şifre işlemleri sayfasından yeni taahhütname başvuru yapmanız gerekiyor. GSB wifi şifre işlemleri sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Eğer kullanıcı adım nedir niye merak ediyorsanız da, kullanıcı adı yerine TC kimlik numaranızı kullanacaksınız.

KYK Wifi Giriş Yapma (Oturum Açma)

kyk wifi giriş yapma sorunları ve çözümleri

Peki KYK yurtlarında Wifi nasıl bağlanılır? Emin olun bu sandığınız kadar zor bir şey değil. Wifi ağına bağlanmak için wifi.kyk.gov.tr adresine giderek kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazdıktan sonra Giriş butonuna tıklamanız yeterli. 

Ancak bazen ağa bağlanmak bu kadar kolay olmayabiliyor. GSB Wifi giriş yapmaya çalışırken pek çok sorunlar karşılaşılabiliyor. Bunlar doğrulama sayfasının açılmaması, giriş hakkınız doldu hatası, kullanıcı aktif değil hatası veya kullanıcı adı veya şifre hatalı gibi sorunlar olabiliyor. Size aşağıda her sorun için çözüm önerisinde bulunacağım. 

1 – Kullanıcı Adı veya Şifre Hatalı

# –

Yukarıda anlattığım şekilde e-Devlet GSB Wifi şifre işlemleri sayfasından başvurunuzu yeni yaptıysanız, ve bunun üzerine KYK Wifi giriş yapmaya çalışıp böyle bir hatayla karşılaşıyorsanız, bir süre bekledikten sonra tekrar denemelisiniz. Yaptığınız başvuru onaylanacak ve sisteme kaydedilecektir. Bu da biraz zaman alabilir. O yüzden birkaç saat bekledikten sonra tekrar giriş yapmayı deneyin.

# –
Eğer uzun süredir KYK Wifi sistemini kullanıyor ve ona rağmen böyle bir hata alıyorsanız, diğer arkadaşlarınızda da aynı sorun olup olmadığını kontrol edin. Eğer onlar da aynı problemle karşılaşıyorsa, bu sistemle alakalı bir sorundur. Bir süre sonra kendiliğinden düzelecektir. Ancak onlarda böyle bir problem yoksa, siz yine de bir süre bekleyin. Eğer süre geçmesine rağmen hala sorun devam ediyorsa, şifrenizi değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Ancak bunu e-Devlet üzerinden yapamıyorsunuz. İdare ile1 görüşerek şifrenizi unuttuğunuzu ve yenilemek istediğinizi söyleyebilirsiniz. 
 

2 – KYK Wifi Giriş Sayfası Açılmıyor

KYK Wifi oturum açma ekranı gelmiyor, birçok öğrencinin yaşadığı sinir bozucu bir durumdur. Zaten KYK yurtlarında, internete çok fazla kişi bağlandığı için sık sık hatalar meydana gelebiliyor. Giriş sayfasının açılmaması ve doğrulama ekranının gelmemesi, tamamen sistemle alakalı bir durumdur. Eğer doğrulama sayfasına erişemezseniz, zaten sağlıklı bir şekilde ağa bağlanamamışsınızdır. 

Ama eğer yalnızca sizde GSB Wifi oturum açma ekranı gelmiyorsa, arkadaşlarınız böyle bir problemle karşılaşmıyorsa, sorun sizden kaynaklı olabilir. Bunun için kontrol etmeniz gereken bir şey var.

  • Telefonunuzda mobil veri açıksa kapatın.
  • Telefonunuzda veya bilgisayarınızda VPN kullanıyorsanız, kapalı olduğundan emin olun.
  • DNS ayarlarınızı kontrol edin. Eğer DNS adresi girmişseniz, otomatik olarak al seçeneğini seçin. Veya zaten otomatik olarak al seçili ise bir DNS adresi girmeyi deneyin. Nasıl yapılacağını bilmiyorsanız buraya tıklayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.
  • Tüm bunları yapmanıza rağmen KYK wifi giriş yapamama sorununuz devam ediyorsa bir süre bekleyin ve tekrar bağlanmaya çalışın.

3 – Maksimum Giriş Hakkınız Doldu

KYK WiFi giriş yapmaya çalıştığınızda maksimum giriş hakkınız doldu diye bir hatayla karşılaşıyorsanız, birden fazla cihazla oturum açmayı deniyorsunuz demektir. Size verilen kullanıcı adı ve şifreyle, yalnızca bir cihazla giriş yapabilirsiniz. O yüzden bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan çıkış yapmanız gerekiyor. Cihazınızın birinden çıkış yaptıktan sonra, tekrar giriş yapmayı deneyin. Bunun için aynı şekilde wifi.kyk.gov.tr sayfasına girin ve Çıkış butonuna tıklayın. Muhtemelen sorununuzun çözüldüğü göreceksiniz. 

4 – KYK Wifi Kullanıcı Aktif Değil Hatası

Bu genellikle en nadir karşılaşılan hatalardan birisidir. Ancak eğer bu hatayla karşılaşıyorsanız, muhtemelen sistem sizin hesabınızı askıya almıştır. Bu durumda sizin yapabileceğiniz herhangi bir şey yok. Kullanıcı aktifleştirme için idare ile konuşmanız gerekiyor. Onlara sorunu anlatırsanız size yardımcı olacaklardır ve hesabınızı aktif hale gelecektir.

5 – Hepsini Deneyip Hala KYK İnternet Giriş Sorunu Yaşıyorsanız

Yukarıdaki tüm yöntemleri denemenize rağmen hala Wifi oturum açma sorunları yaşıyorsanız ve bu sorun yalnızca bilgisayarınızda oluyorsa, Wifi sürücülerinizi güncellemeyi deneyebilirsiniz. Ayrıca farklı bir tarayıcı kullanarak da test yapabilirsiniz. 
 

WiFi sürücülerini güncelleştirme

Bunu bilgisayarınızın aygıt yöneticisinden yapabilirsiniz. Bunu bir makalemde detaylı olarak anlattım. Buraya tıklayarak o makaleye ulaşabilir ve resimli detaylı anlatıma ulaşabilirsiniz.
 
Eğer yukarıdaki yöntemle sürücülerinizi güncelleştiremediyseniz, alternatif bir yöntem olarak Driver güncelleyici programları tercih edebilirsiniz. Bu programlar sisteminizi otomatik tarayarak güncel sürücüleri bulmaktadır. Bunun için DriverPack programını önerebilirim. Programın sitesine gitmek için buraya tıklayın ve bilgisayarınıza indirerek tarama gerçekleştirin.
 

Farklı tarayıcı yükleme

Bu sorun belki de tamamen tarayıcıyla alakalı bir problemdir. Tarayıcınızda bir VPN eklentisi yüklü olabilir. Bu yüzden de gsb wifi bağlanmıyor gibi sorunlarla karşılaşıyor olabilirsiniz. Test etmek amacıyla bilgisayarınıza başka bir tarayıcı kurarak bir de onu kullanmayı deneyebilirsiniz. Google Chrome, Mozilla Firefox veya Opera tarayıcılarını deneyebilirsiniz.

Sizlere sunabileceğim yöntemler şimdilik bu kadar. Eğer herhangi bir yerde takılırsanız, yorumlardan bana ulaşmaya çekinmeyin. Elimden geldiğince sizlere yardımcı olacağım. 

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x