Finlux garanti sorgulama

Finlux markası ülkemizde fazla bilinmeyen fakat Vestel firmasının garantisi olan güvenilir bir markadır. Finlux aslen bir Finlandiya markası olup kuruluşu 1946’ya dayanmaktadır.

Uzakdoğu markaları piyasayı istila etmeden önce kendi yağı ile kavrulan ve uygun fiyata oldukça dayanıklı ve kullanışlı ürünler üreten Finlux aynı Nokia gibi teknoloji ürünlerini ucuza mal etmeyi başaran Çin firmaları karşısında rekabet edememiş ve 2006 yılında Vestel tarafından satın alınmıştır.

Şimdilerde insanlar Finlux’u Vestel’in yan firması olarak bilseler de küçümsenecek bir marka değildir. Sadece ucuz, uyduruk mal üreten firmalarla rekabet edemediği için firma sahipleri firmayı Vestel’e devretmişlerdir.

Bir Türk firması olan Vestel teknolojisini geliştirirken bu tür satın almalardan da faydalanmakta, Finlux ürünlerindeki teknolojiyi kendi ürünlerinde de kullanmaktadır.

Finlux markasının Vestel’ e ait olması tüketici açısından avantajlı bir şeydir. Çünkü arıza yaptığı vakit tamirat işlemleri Vestel teknik servisi tarafından yerine getirilmektedir.

Vestel’in en az Arçelik ve Bosch kadar yaygın bir servis ağı olduğu için Finlux ürünlerini kullananlar servis konusunda sorun yaşamamaktadırlar.

Neler Okuyacağım?

Finlux garanti sorgulama nasıl yapılır ?

Bir ürünün garantisi bitene kadar bazı imalat kaynaklı hatadan firma sorunludur ve servis çağırdığınız zaman ücretsiz tamir hatta değişim-iade hakkınız bile olmaktadır.

Fakat sorun şu ki tüketiciler satın aldığı ürünün garanti belgesini veya faturasını kaybedebilmektedirler. Bu durumda bazen ürünün garantisi devam etse bile tamiratı para vererek yaptıranlar olmaktadır.

Halbuki garanti belgesi dediğiniz şey ürünün garantili olduğunu gösterir ama bu kağıt parçası yırtılınca veya kaybolunca garanti de bitiyor anlamına gelmez.

Vestel kurumsal bir firmadır. Bir ürün satıldığı zaman o ürünün kime satıldığı, ne zaman satıldığı, kaç sene garantisi olduğu gibi bilgiler sisteme girilmektedir.

Ürün sahibinin garanti sorgulamak için yapması gereken şey Finlux’un çağrı merkezini arayıp servis numarasını söyleyerek çağrı merkezi elemanına sistemden kontrol ettirmek suretiyle sorgulama yaptırmaktır.

Maalesef internette aşağıda vereceğim Finlux servis numarası yazmadığı için bazı kullanıcılar nereyi arayıp garanti sorgulama yaptırtacaklarını bilemiyorlar.

Ben araştırma yaparak ve Vestel müşteri hizmetlerini arayarak Finlux garanti sorgulama yapılacak çağrı merkezi numarasını öğrendim.

0850 222 4123

Bu numarayı arıyorsunuz ve isim, adres, tc kimlik numarası gibi bilgilerle birlikte Finlux ürününün seri numarasını çalışana söylüyorsunuz ve size ürünün garanti süresini söylüyor.

Ürünü 2. el satın almış olabilirsiniz veya kimin üzerine satın alındığını, hangi adresin beyan edildiğini falan hatırlayamayabilirsiniz. Bu durumda sadece seri numarasını söyleseniz de sorgulama yapılabilmektedir.

Finlux garanti sorgulama Vestel’in sitesinden de yapılabilmektedir. Şu linke tıkladıktan sonra açılan sayfada seri no giriniz yazan yere seri numarasını yazıp yanındaki butona basıyoruz.

Finlux garanti sorgulama

Sorgulama yaptırınca aşağıdaki gibi garanti süresinin ne zaman sona ereceği veya sona erdiği, ürünün marka ve modeli gibi bilgiler yazmaktadır.

Finlux garanti sorgulama

Finlux seri numarası nerede yazar ?

Finlux çamaşır makinesinin garanti kağıdını kaybetseniz bile seri numarasından sorgulama yaptığınızda garantisi devam ediyor gözüktüğünde garantiden yararlanabilmektesiniz. Fakat bir çok kullanıcı seri numarasının cihazın neresinde yazdığını bilememektedir.

Seri numarası 20 haneli bir sayı olup aşağıdaki resimde görüldüğü gibi barkod işaretinin altında yer almaktadır. Seri numarasının yazılı olduğu etiket her cihaz grubuna göre farklı bir yere yapıştırılmıştır.

Finlux garanti sorgulama

Buzdolabında;

Buzdolabının kapağını açıp sebzeliği çıkartınca sol tarafta yer almaktadır.

Bulaşık makinesinde;

Bulaşık makinesinin kapısını açınca sağ iç tarafta yer alır.

Çamaşır makinesinde;

Makinenin kapısını açınca orta alt kısımda yer alır.

Diğer cihazlar için şu sayfadan bilgi alabilirsiniz.

Eğer ürünün garantisi bittiyse veya kullanıcı hatası nedeniyle arıza verdiyse servis ücreti ödemeniz gerekir.

İLGİLİ YAZILAR:

Finlux garanti sorgulama

Finlux servis ücreti

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x