Finlux servis ücreti

Finlux Vestel’in yan markalarından biri olup garantisi dolan cihazlar için veya garanti kapsamına girmeyen hizmetler için servis ücreti ödenmesi gerekmektedir.

Finlux servisini Vestel servis numarası arayarak da çağırabilirsiniz. Doğrudan  Finlux servisini aramak için Finlux yetkili servis numarası başlıklı yazımdaki numaraları da kullanabilirsiniz.

Finlux servis ücreti

Finlux servisinin 2023 yılı itibariyle ücreti 150 TL’dir. Eğer garantiniz devam ediyorsa ve hata firmadan kaynaklanıyorsa bu rakamı ödemezsiniz. 150 TL Finlux’un yetkili servisinin ücretidir.

Özel Finlux servisleri 80-100 TL civarı rakamlar talep etmektedirler. Fakat özel servislerden bazıları korsan çıkabilmektedir.

Garantisi biten ürünlerde vatandaşlarımız yetkili servisi çağırmak ile özel servisi çağırmak arasında kararsız kalmaktadır. Çünkü 150 TL’lik servis ücreti bazılarına fazla gelmektedir. Üstelik bir arıza olduğunda buna parça parası eklenmektedir.

Eğer arıza yok da sadece kullanıcının bilgisizliği nedeniyle servis çağırıldığı zaman yok yere 150 TL ödenmiş olmaktadır.

Özel servisler ise servis ücretini düşük tutmakla birlikte güven açısından tereddüt yaşatmaktadırlar. Örneğin Finlux cihazlar konusunda çok da ehil olmayan birisine cihazınızı emanet ettiğiniz zaman ya yanlış parça takacak veya gereksiz masraf çıkaracaktır.

Bu sebeple eğer Finlux servisini yakinen tanımıyorsanız yetkili servisten şaşmamanızı öneririm.

İnsanlar bazen bilinçsizlikleri veya rutin bakımları nedeniyle de servis çağırmaktadırlar ve boş yere 150 TL ödemektedir.

Bu tür durumların önüne geçmek üzere Finlux kullanma kılavuzlarında basit arızaların giderilmesi ve rutin bakımların yapılması konusunda basit ama önemli bilgiler verilmektedir.

Mesela Finlux çamaşır makinesinden örnek verirsek;

Çamaşır makinesinin kapısını tam olarak kapatmayınca e01 hatası veriyor, kullanıcı kapıyı düzgün kapatsa sorun çözülecek ama servis çağırıyor servis durumu izah edip 150 TL’yi alıp gidiyor.

Veya pompa filtresinin giderinin 2 ayda bir temizlenmesi gerekiyor. Kullanıcı bunu yapmayınca arıza veriyor ve servis çağırıp boşa 150 TL ödüyor.

Ya da sulardaki kireç nedeniyle su giriş filtresi tıkanıyor. 2 ayda bir bu basit filtreyi suya tutup temizlese sorun olmayacak ama hiç temizlemediği için filtre tıkanıyor. Filtre tıkandığı için çamaşır makinesi su almıyor. Su almadığı için de makine çalışmıyor.

Bu tür bir durum için servis çağırdığınızda, servis elemanı 5 dakikada filtreyi temizleyip 150 TL’yi alıp gidiyor.

Boşa servis parası vermemek için;

Birincisi; Finlux kullanma kılavuzundaki arıza-bakım olan yerleri okuyunuz.

İkincisi; doğrudan servis çağırmak yerine Finlux yetkili servis numarasını arayıp arızayı anlatınız. Size basit ama etkili-yeterli bilgiler vereceklerdir. Bunları uygulayarak bazen servis ücreti vermeden sorunu çözebilmektesiniz.

Eğer cihazınızda kullanıcı hatası kaynaklı olmayan bir arıza var ise ve cihazın garantisi devam ediyorsa sizden servis ücreti almayacaklardır. Fakat cihazınızın garantisinin devam edip etmediğini sorgulamanız gerekmektedir.

Servis elemanları size “cihazın garantisi var mı?” diye sorduğunuzda “bilmiyorum” derseniz garantisi olsa bile sizden servis ücreti alırlar.

İLGİLİ YAZILAR:

Finlux yetkili servis numarası

Finlux servis ücreti

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x