Finlux bulaşık makinesi resetleme

Reset işlemi yolunda gitmeyen bir şeyi sıfırlamak suretiyle sorunu çözmeye başlar. Böylece işleme sıfırdan başlayarak hatayı çözebilirsiniz. Önceleri telefon ve bilgisayarlardan bildiğimiz reset işlemi şimdilerde beyaz eşyalarda da yapılmaktadır.

Finlux Bulaşık makinesi resetleme

Finlux bulaşık makinelerinde resetleme tuşu bulunmamaktadır. Bunun yerine resetleme yerine geçebilecek bazı işlemler mevcuttur.

Bulaşık makinesine reset atarak sorunlu bir işlemi iptal etmek istiyoruz değil mi ? Finlux bulaşık makinesinde reset atmadan da bunu yapabilmekteyiz.

Mesela bulaşık makinesini çalıştırdık ama sonradan yanlış bir program seçtiğimizi veya deterjan koymadığımızı fark ettik. Veya zaten yıkanmış olan tabakları yıkamak için yanlışlıkla bir program başlattık ve bunu sonlandırmak istiyoruz.

Ya da bulaşık makinesini çalıştırdıktan sonra aklımıza bulaşıkları yerleştirmediğimiz geldi.

Bu tür durumlar yaşayanlar programı iptal etmeyi beceremediği için reset atmak istemektedir. Bazen de bulaşık makinesinde sebebini bilmediğimiz bir sorun oluyor. Mesela başla bekle ışığı yanıp sönüyor veya su boşaltmıyor. Bu tür sorunları gidermek için kullanıcılar reset atmak istemektedir.

Başta belirttiğimiz üzere Finlux bulaşık makinesinde resetleme tuşu yok. Fakat reset yerine geçen işlemler var.

Mesela herhangi bir sebeple devam edem bir programı iptal etmek istiyorsunuz değil mi ? Kullanıcılardan bazıları bunu şu şekilde yapmaya çalışmaktadır:

Programı iptal etmek için Başla/bekle tuşuna basıp bekliyorlar. Bir süre sonra başla bekle ışığının söneceğini zannediyorlar ama sönmüyor. İşte bu yüzden reset atmak istiyorlar.

Bu durumda yapılması gereken işlem şu:

  • Bir programı iptal etmek istediğiniz zaman Başla/Bekle tuşuna basınız
  • Program seçme düğmesini iptal konumuna getiriniz
  • Tekrar Başla/Bekle tuşuna basınız
  • Bastıktan sonra makine yaklaşık 30 sn boyunca içerideki suyu tahliye eder.
  • Bitti lambası yandığında program iptal edilmiş olacaktır.

Bu işlem ile reset atma ile aynı sonucu alacaksınız. Seçtiğiniz program iptal olacak ve makinedeki su tahliye edilmiş olacaktır.

Finlux Bulaşık makinesi resetleme

Bazıları Başla/Bekle ye basıyorlar, ardından program seçme düğmesini de iptal e getiriyorlar ama yeniden Başla/Bekle ye basmadıkları için makine su boşaltmıyor.

Yukarıdaki işlemleri sırasıyla yaparsanız makineye reset atmış olursunuz.

Eğer bulaşık makinesine reset atmayı bir arıza nedeniyle düşünüyorsanız, arıza giderilmeden reset atmaya çalışmak bir fayda getirmemektedir.

Finlux bulaşık makinesiin kullanma kılavuzunda bazı sık görülen hataların çözümleri verilmiştir. Aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

Arızalar hakkında daha detaylı bilgi için Finlux bulaşık makinesi arızaları başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

İLGİLİ YAZILAR:

Finlux garanti sorgulama

Finlux servis ücreti

Abonelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Desteğiniz önemli. Lütfen yorum yapın!x